Mezi hlavní priority firmy MALNAT spol. s r.o. patří nátěry fasád. Naše společnost provedla nátěr fasády brněnské výrobní haly.

Každá fasáda vlivem ÚV záření a působením nepříznivých vlivů, jako je například déšť či mráz  stárne. Tomu můžeme zabránit správnou volbou a aplikací nátěrových hmot.


Nátěry fasády neplní pouze účel  estetický, ale ve většině případů tvoří funkci ochranou. Fasádní nátěr má za úkol zabránit vniknutí vlhkosti do zdiva a předejít tvorbě plísní a řas.

Provádíme akrylátové, vápenné, silikátové, silikonové nátěry. Dále je naše společnost schopná provést anti-graffiti nátěry. Jedná se o nátěry, které vytvoří ochrannou vrstvu a zabrání tak vniknutí pigmentů do podkladní vrstvy.  Při znečistění fasády graffiti, stačí použít čistič či horkou vodu k odstranění

K nátěrům fasád, využíváme nejmodernější stříkací zařízení airless. Barvu také aplikujeme pomocí válečku. Nátěry fasád provádíme s vysokozdvižných plošin a v některých případech za pomocí lešení.

S nátěry fasád máme dlouholeté zkušenosti a mnoho významných zakázek, jako je například pivovar Plzeňský Prazdroj či a ABB Brno.